Lillekuller - Lillede saatmine - Interflora

Nõuandeid lillede eest hoolitsemiseks

Pea silmas floristide nõuandeid lillede eest hoolitsemisel ja aita oma kimbul püsida võimalikult pikalt värske ja ilus!

 

 

Eemalda
ümbris

Puhasta vaas ja
lisa värske vesi

Lisa võimalusel
lilletoitu

Lõika varre 
otsasid

Eemalda vette
jäävad lehed

Hoolitse
igapäevaselt

Vali vaasile
sobilik asukoht
 

1. EEMALDA ÜMBRIS

Eemalda ettevaatlikult lillede ümbert paber või kile. Kimbu puhul jäta alles seda kooshoidev nöör, pael või traat.

2. PUHASTA JA TÄIDA VAAS VÄRSKE VEEGA

Puhasta vaas seebi ja kuuma veega. Täida vaas värske veega jättes sinna piisavalt ruumi lilledele.
Tulbid, nartsissid ja teised sibullilled püsivad paremini jahedas vees, tulpidele võib anda ka külma vett. Suurem osa lilli nagu roosid, nelgid, gerberad, liiliad, krüsanteemid, freesiad, flamingolilled, orhideed ja ratsuritähed tasub panna aga toasooja või isegi soojema vee sisse.

3. KASUTA LILLETOITU

Lisa lilleveele lilletoitu - see aitab pikendada lõikelillede eluiga andes neile vajalikke toitaineid, hoides lillevee pH taset ja puhastades lillevett  ebavajalikest bakteritest.

4. LÕIKA VARTE OTSASID

Enne lillede vette asetamist tee igale lillevarrele uus lõige 1-2 cm ulatuses. Puitunud varrega taimedel on soovitatav lõige teha diagonaalselt - siis saab taim rohkem vett kätte. Rooside, krüsanteemide ja nelkide puhul võib teha isegi 4-5 cm pikkuse lõike. Pehme varrega lilledel, nagu tulbid, tasub teha väiksema pinnaga risti lõike, kuna need suudavad vett  kiiresti imada ja võivad liigset vett saades ära vajuda.

Varre lõikamiseks kasuta teravat ja puhast nuga. Kääridega või nüri teraga lõikamine võib lõikeava hoopis sulgeda.

5. ASETA LILLED VAASI JA EEMALDA VETTE JÄÄVAD LEHED

Aseta lilled vaasi, nii et vaasi jääks kusagil 2/3 ulatuses vett. Pehme varrega lilledele jäta vaasi ainult 1/3 võrra vett - näiteks kalladel ja ratsuritähel võib vars minna mädanema. Eemalda veepiiri alla jäävad lehed ja õied. Roosiokkaid ei ole vaja eemaldada.

6. HOOLITSE LILLEDE EEST IGAPÄEVASELT

Mida rohkem lilli kimbus on, seda kiiremini imavad nad ka vett. Kontrolli vee taset vaasis iga päev ja lisa vett juurde, kui see hakkab madalaks jääma. Iga paari päeva tagant on soovitatav vaas seestpoolt puhtaks pesta.
Ka lillevarsi on soovitatav lõigata võimalusel iga päev või ülepäeva. Sealjuures tasub eemalda kimbust närtsinud lilled või lehed ning lõigata maha mädanenud varreotsad.

Kui roosid hakkavad longu vajuma, siis lõika nende varsi ja aseta varreotsad minutiks kuuma vee sisse. Sama tehnika aitab ka gerberate ja paljude teiste soojemat kliimat armastavate lillede puhul. Teine võimalus on lilli veega pritsida ning asetada need mõneks tunniks jahedamasse temperatuuri.

7. VALI VAASILE SOBILIK KOHT

Ära aseta lille otsese päikesevalguse kätte või küttekehale, näiteks radiaatorile, liiga ligidale. Soojus kiirendab bakterite levikut vaasis ja lühendab lillede eluiga. Ära jäta lilli tuuletõmbuse kätte. Hoia ka puuviljavaagen lilledest eemal. Mõned puuviljad, eriti banaanid, eritavad etüleengaasi, mis paneb lilled kiiremini närtsima.

Paljud lilled võivad olla suhu sattudes mürgised nii inimestele kui ka lemmikloomadele. Mürgised on näiteks asalea, flamingolill, liilia, jõulutäht, ratsuritäht (sibul), krüsanteem, hortensia, alpikann (sibul), hüatsint, nartsiss, iiris. Lemmikutele võivad olla veel mürgised nelgid, begooniad, tulikad. Peab arvestama ka sellega, et taimi pritsitakse tihti erinevate taimekaitsevahenditega, mille jääke võib leiduda lilleõitel ja lehtedel.
Hoidke lillevaasi või -potte kohas, kus väiksed lapsed ja lemmikloomad ei pääse nendele ligi.

 

 

 

 

Klienditeenindus +372 6003900
Interflora garanteerib rahulolu